Kręgi szyjne objawy

dyskopatia szyjna objawyDyskopatia bardzo często jest pierwszym z objawów choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Dyskopatia kręgów szyjnych pojawia się coraz częściej. Być może przyczyną jest fakt, iż coraz częściej ludzie prowadzą siedzący tryb życia. Będąc w pracy nie dbamy o swój kręgosłup. Siedząc w domu przed monitorem komputera także nie zwracamy uwagę na to czy nasz kręgosłup utrzymuje prawidłową pozycję. Zazwyczaj zaczynamy reagować dopiero wtedy, gdy pojawia się ból.

Dyskopatia szyjna – objawy

Dyskopatia kręgów szyjnych objawia się na różne sposoby. Dużo zależy od tego na jakim kręgu dochodzi do przemieszczenia bądź ucisku. Dyskopatia szyjna objawy to głównie ból barku, który promieniuje na część łopatkową. Nie są to jednak tylko dyskopatia szyjna objawy. Tego rodzaju ból może być przyczyną innych chorób, które należy wykluczyć zanim podejmiemy walkę z dyskopatią. Do charakterystycznych objawów zalicza się także zaburzenia czucia. Takie objawy pojawiają się w sytuacji, gdy uciskane są szyjne kręgi rdzeniowe. Ogólnie objawem dyskopatii jest ból w zajętym odcinku kręgosłupa, który promieniuje na inne części ciała. Dyskopatia szyjna objawy to po prostu popularna rwa kulszowa, z którą ma problemy wiele osób.

Dyskopatia kręgów szyjnych – przyczyny

Tak jak w przypadku większości dolegliwości ze strony kręgosłupa, tak i w przypadku dyskopatii ból pojawia się w wyniku długoletniego zaniedbania kręgosłupa. Przyczyną bólu mogą być też urazy mechaniczne. Jednak urazom mechanicznym tak naprawdę nie zawsze jesteśmy wstanie zapobiec, a o swój kręgosłup możemy dbać ? wystarczy tylko chcieć.  Dyskopatia kręgów szyjnych często jest rezultatem wielogodzinnego siedzenia przed monitorem komputera. Jeżeli nasza praca polega głównie na tym, że siedzimy przy komputerze, to zadbajmy o to, żeby siedzieć na wygodnym, ergonomicznym fotelu, który pomoże utrzymać nam prawidłową pozycję ciała. Taki fotel powinien znajdować się w każdym biurze i najczęściej właśnie tak jest. Jeśli w domu także wiele czasu spędzamy przed komputerem, to zobaczmy fotele, które oferuje sklep internetowy UlgaDlaKregoslupa.pl i wybierzmy coś odpowiedniego dla siebie. Należy pamiętać, że nie powinien to być pierwszy lepszy fotel, ale fotel dopasowany do naszego wzrostu, wagi oraz innych potrzeb. Na szczęście wybór na rynku jest duży, więc jest z czego wybierać.

Dyskopatia kręgów szyjnych – zapobieganie

Wygodny fotel, odpowiedni materac, relaksująca mata ozonowa oraz regularne ćwiczenia ? to są sposoby na uniknięcie dyskopatii kręgów szyjnych. Jeżeli już doświadczyliśmy na własnej skórze jak niekomfortowa jest dyskopatia kręgów szyjnych, to z całą pewnością bardziej dbamy o swój kręgosłup. Krótkie i łatwe ćwiczenia można wykonywać praktycznie wszędzie, a kąpiel z matą ozonową jest po prostu przyjemna.

Autor tekstu: Agata Sachar