Leczenie Objawy Rehabilitacja

dyskopatia leczenieDyskopatia kojarzy się z bardzo silnym bólem kręgosłupa. Jest to prawidłowe skojarzenie, ponieważ właśnie takie są dyskopatia objawy. Osoba chora odczuwa nagły, ostry i przewlekły ból pleców, który może promieniować na inne części ciała. Dyskopatia może dotyczyć każdego odcinka kręgosłupa. W przypadku dyskopatii kręgosłupa lędźwiowego mówi się o rwie kulszowej.

Dyskopatia objawy

Główne objawem dyskopatii jest oczywiście silny ból,który pojawia się nagle i przeważnie trwa około 2-3 tygodni. Ból może być skutkiem podnoszenia ciężarów lub zbyt długiego siedzenia przed monitorem komputera. Dyskopatia objawy mogą pojawić się także w trakcie wykonywania codziennych czynności. Osoba mająca dyskopatię może odczuć ból podczas kichania, kaszlenia czy szybkiego marszu. Z całą pewnością dyskopatia objawy nie są miłe i powodują, że chory przez pewien czas ma problemy z wykonywaniem zwykłych czynności. Ból może być tak silny, że konieczne będą leki przeciwbólowe, żeby chory mógł w miarę normalnie funkcjonować.

Dyskopatia leczenie

W leczeniu dyskopatii bardzo ważna jest profilaktyka. Pierwszym etapem jest jednak dyskopatia leczenie środkami farmakologicznymi. Osoba cierpiąca na ból dostaje leki przeciwbólowe oraz leki przeciwzapalne. Kiedy największy ból mija rozpoczyna się dyskopatia leczenie za pomocą rehabilitacji. Na tym etapie wymaga się od chorego dużej samodyscypliny, ponieważ większość ćwiczeń może wykonywać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Zalecane są także rozluźniające masaże. Bardzo skuteczne są maty ozonowe, które są dostępne w sklepach rehabilitacyjnych. Jednym z takich sklepów jest UlgaDlaKregoslupa.pl. Maty ozonowe mają szerokie zastosowanie i pomagają na różnego rodzaju dolegliwości ? nie tylko na ból kręgosłupa. Jednak zdarzają się czasami sytuacje, że dyskopatia leczenie nieoperacyjne nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji trzeba przyszykować się na operację na kręgosłupie. Osoby chore na dyskopatię przeważnie boją się takiej operacji, lecz w dzisiejszych czasach ryzyko komplikacji podczas operacji jest minimalne. Zresztą leczenie operacyjne jest ostatecznością.

Dyskopatia – rehabilitacja

dyskopatia objawyZmniejszenie się bólu kręgosłupa wcale nie oznacza zakończenie leczenia. Potrzebna jest jeszcze długotrwała dyskopatia rehabilitacja, która wzmocni kręgosłup i uchroni chorego od następnego ataku dyskopatii. W przypadku tej choroby naprawdę bardzo ważna jest dyskopatia rehabilitacja, ponieważ ból lubi powracać. Jeżeli nasz kręgosłup nie będzie odpowiednio wzmocniony, to kolejny atak bólu może być znacznie silniejszy. Dyskopatia rehabilitacja polega głównie na systematycznym wykonywaniu prostych ćwiczeń oraz na masowaniu kręgosłupa. Podczas rehabilitacji chory powinien się nauczyć nawyku prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu w przyszłości w mniejszym stopniu będzie narażony na ból.

Autor tekstu: Agata Sachar