Dysk. piersiowa i lędźwiowa objawy

dyskopatia lędźwiowa objawyDyskopatia jest problemem wielu osób. Jej przyczyny są różne, ale najczęściej choroba spowodowana jest długotrwałym zaniedbywaniem kręgosłupa, przewianiem odcinka krzyżowo-lędźwiowego bądź urazem mechanicznym. Przeważnie dyskopatia lędźwiowa objawy trwa do trzech tygodni. Po tym czasie ból jest mniejszy, lecz za pewien czas powraca z powrotem. Jeżeli ktoś odczuł już raz mocny ból kręgosłupa, to będzie go odczuwał częściej. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają zminimalizować ból do tego stopnia, że nie będzie on przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności.

Dyskopatia lędźwiowa – objawy

Głównym objawem dyskopatii jest ból w zajętym odcinku kręgosłupa. Takim silnym bólem charakteryzuje się zarówno dyskopatia piersiowa, dyskopatia lędźwiowa czy szyjna. Dyskopatia lędźwiowa objawy to także drętwienie, mrowienie, osłabienie lub niedowład. Jeżeli choroba będzie trwała długo, to może doprowadzić nawet do całkowitego zaniku mięśni. Wszystkie objawy dyskopatii powinny być potwierdzone RTG kręgosłupa, tomografią komputerową bądź rezonansem magnetycznym. Przeważnie dyskopatia lędźwiowa objawy podlega pod leczenie nieoperacyjne, lecz czasami może się zdarzyć, iż konieczna będzie operacja. O tym jednak decyduje lekarz.

Dyskopatia piersiowa pojawia się najczęściej u osób w średnim  wieku. Najczęściej przyczyną  jest uraz mechaniczny spowodowany. np. upadkiem z drabiny, nadmierną aktywnością fizyczną czy zbyt częstym i nieumiejętnym  podnoszeniem ciężarów. Do charakterystycznych objawów tego rodzaju dyskopatii zalicza się: ból w klatce piersiowej, zaburzenia czucia oraz zaburzenie sprawności ruchowej. Mogą pojawić się także mniej charakterystyczne objawy, o których także warto wspomnieć lekarzowi.

Dyskopatia piersiowa – leczenie

dyskopatia piersiowaDyskopatia piersiowa jest trudna do wyleczenia. Na początki podaje się środki przeciwbólowe. Jeżeli środki farmakologiczne nie pomagają, to może być konieczna operacja. W trakcie operacji usuwa się uszkodzony międzykręgowy i dzięki temu po operacji pacjent przestaje odczuwać ból. W leczeniu dyskopatii bardzo ważna jest profilaktyka. Chory, w miarę możliwości, powinien regularnie wykonywać ćwiczenia dostępne na UlgaDlakregoslupa.pl. Warto także zadbać o prawidłową pozycję kręgosłupa podczas siedzenia czy stania. Nawyk prawidłowej postawy przyczyni się bowiem do tego, że będziemy mieli mniejsze problemy z kręgosłupem. Jeżeli lubimy relaksującą kąpiel w wannie, to możemy zainwestować w specjalną matę ozonową, która działa korzystnie nie tylko na kręgosłup, ale i na całe ciało. Mata ozonowa to jeden z lepszych wynalazków, który pomaga walczyć z różnego rodzaju dolegliwościami w zaciszu własnego domu.

Autor tekstu: Agata Sachar