Dys. szyjna ćwiczenia oraz leczenie

dyskopatia szyjna ćwiczeniaBól szyi nie jest niczym przyjemnym. W momencie pojawienia się bólu czujemy dyskomfort i chcemy, żeby ból jak najszybciej minął. Zazwyczaj dyskopatia szyjna pojawia się nagle i nie jesteśmy na nią przygotowani. Wystarczy jeden ruch głową, żeby pojawił się ból. Chociaż ból pojawia się nagle, to tak naprawdę przyczyniamy się do niego przez lata nie dbając odpowiednio o swój kręgosłup. Najczęstszą przyczyną bólu jest niewygodna pozycja podczas snu, wielogodzinne siedzenie przed monitorem komputera, mała aktywność fizyczna oraz naciągnięcie mięśnia.

Dyskopatia szyjna – leczenie

Dyskopatia szyjna leczenie jest dolegliwością, z którą zazwyczaj świetnie radzimy sobie sami. Większość z nas intuicyjnie stara się rozmasować miejsce bólu, ponieważ wiemy, że przynosi to ulgę. Jednak czasami jest konieczna wizyta u lekarza. Dyskopatia szyjna leczenie farmakologiczne najczęściej jest potrzebne wtedy, gdy oprócz bólu w odcinku szyjnym odczuwamy także ból barków, drętwienie rąk, zawroty głowy, osłabnięcia czy omdlenia. Takie dodatkowe objawy mogą oznaczać, że mamy większy problem z górnym odcinkiem kręgosłupa i profesjonalne dyskopatia szyjna leczenie będzie potrzebne. Nie powinniśmy zwlekać w takiej sytuacji z wizytą u lekarza, ponieważ im później zaczniemy się leczyć, tym trudniej będzie nam pokonać ból.

Dyskopatia szyjna – leczenie czy zapobieganie

dyskopatia szyjna leczenieJeżeli odczuwamy ból szyi, to powinniśmy zadbać o to, żeby nie pojawiły się większe problemy z kręgosłupem. Zapobiegać dyskopatii szyjnej można na różne sposoby. Będąc w domu starajmy się co pewien czas zmieniać pozycję. Możemy także wykonywać proste dyskopatia szyjna ćwiczenia, które znajdują się na UlgaDlaKregoslupa.pl. Wskazane jest także zadbanie o odpowiedni materac. Zbyt miękki materac może przyczyniać się do tego, że co rano będziemy się budzić z bólem szyi. Najlepszy jest materac lateksowy, który dba o to, żeby w czasie snu nasz kręgosłup był w prawidłowej pozycji.

W pracy zwracajmy uwagę na prawidłową postawę podczas siedzenia. Zadbajmy o ergonomiczne miejsce pracy. Postarajmy się o ergonomiczny fotel, który pomoże naszemu kręgosłupowi trochę odpocząć. Oczywiście w miejscu pracy także możemy wykonywać proste dyskopatia szyjna ćwiczenia. W tym celu nie musimy nawet wstawać z fotela, chociaż taki sposób rozprostowania kości także jest wskazany.

Dyskopatia szyjna – ćwiczenia czy masaże?

Zarówno ćwiczenia jak i masaże mogą przynieść ulgę. Masaże częściej stosujemy w przypadku większego bólu, ponieważ wtedy poruszanie głową jest związane z większym bólem. Natomiast dyskopatia szyjna ćwiczenia powinniśmy tak naprawdę wykonywać każdego dnia bez względu na to czy nas coś boli, czy też nie. Regularnie wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie kręgosłupa i dzięki temu jest on mniej narażony na jakiekolwiek urazy.

Autor tekstu: Agata Sachar