Klękosiady – zalety i wady

Jeśli mamy problemy z utrzymaniem prostych pleców podczas siedzenia na zwykłym krześle, wtedy powinniśmy zaopatrzyć się w taki mebel, na którym nie będziemy mieli z tym kłopotu. Zazwyczaj polecane są w takim przypadku rehabilitacyjne fotele, jednak można także wypróbować klękosiady. Te krzesła mają szczególną konstrukcję, dlatego też można na nich bez problemu utrzymywać kręgosłup w pionie. Przy okazji miednica także znajduje się w swojej naturalnej pozycji i nie powoduje powstawania ucisku w części lędźwiowej pleców. Zanim jednak wybierzemy dla siebie odpowiedni klękosiad, to powinniśmy zapoznać się jego właściwościami i konsekwencjami stosowania.

Klękosiady – ergonomia i rehabilitacja

Wielu pacjentów oddziałów rehabilitacyjnych zetknęło się tam z klękosiadami. Są one polecane tym osobom, które skarżą się na bóle w dolnym odcinku kręgosłupa. Klękosiady są także często widywane w zakładach pracy, których właścicielom zależy na zdrowiu i zadowoleniu pracowników. Są one nawet określane mianem ergonomicznych krzeseł, czyli takich, które mogą być bez problemów używane na każdym stanowisku pracy przy biurku. Jednak nie zawsze klękosiady są dobrym meblem dla wszystkich.

Klękosiady – nie dla każdego

Nie powinny z nich korzystać osoby starsze, których mięśnie pleców nie są już tak mocne jak kiedyś. Klękosiady cały czas wymuszają pracę tych mięśni i w związku z tym nie powinno się ich używać również przez kilka godzin pod rząd. U niektórych osób mogą także powodować problemy z kolanami, dlatego zanim zaczniemy z nich korzystać codziennie, powinniśmy się przyzwyczaić do takiego sposobu siedzenia. Dla większości osób takie krzesła są bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak należy stosować je wymiennie z prawidłowo wyprofilowanymi ergonomicznymi fotelami.

Podobne artykuły:

  1. Ergonomiczne krzesło komputerowe czy wymyślne klękosiady?
  2. Ergonomiczne krzesło komputerowe, czyli wygodna praca przy biurku
  3. Klękosiad, czyli rehabilitacyjny klęcznik

Comments are closed.