Rehabilitacyjny materac do spania, czyli zdrowie i wygoda

Sen jest potrzebny każdemu z nas. Jeśli jesteśmy niewyspani, to wtedy nasz humor także nie jest najlepszy, z kolei jeśli spało nam się dobrze, wówczas także i nasze samopoczucie jest bardzo dobre. Na jakość naszego snu wpływa przede wszystkim materac, na którym śpimy. Dlatego też o wiele lepiej zaopatrzyć się w rehabilitacyjny materac do spania niż spać na rozkładanej sofie, która nie zapewnia dobrego podparcia naszemu kręgosłupowi. Dlaczego właśnie rehabilitacyjny? Wielu osobom to słowo kojarzy się tylko z chorym kręgosłupem, jednak w rzeczywistości są to takie materace, które zostały skonstruowane w taki sposób, aby dawać ulgę kręgosłupowi niezależnie od tego czy należy od do osoby chorej, czy zdrowej.

Rehabilitacyjny materac do spania - czy rzeczywiście leczy?

Głównym zadaniem materaca rehabilitacyjnego jest, tak jak zostało powiedziane powyżej, właściwe podpieranie kręgosłup, co w tym kontekście oznacza ?naturalne? i ?anatomiczne?. Nasze ciało na materacu nie powinno tworzyć linii prostej, ale biodra i ramiona powinny delikatnie zapadać się w materac, sprawiając, że kręgosłup nie będzie się wyginał. Takie właściwości ma rehabilitacyjny materac do spania, ponieważ jest on zbudowany ze specjalnych materiałów, na przykład z lateksu, który ma doskonałą elastyczność punktową, czyli nie odkształca się w punktach, na które nie jest wywierany nacisk. Dodatkowo materace takie powinny mieć strefy twardości, które są dostosowane do anatomii człowieka i tym samym kręgosłup na każdym odcinku jest stabilnie podparty. Wszystkie te właściwości sprawiają, że materace takie rzeczywiście potrafią dawać ulgę w bólu i zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa.

Rehabilitacyjny materac do spania - gdzie go kupić?

Żeby zakupić dla siebie jak najlepszy materac, powinniśmy skorzystać z usług sklepów, które trudnią się sprzedażą takich właśnie produktów. Wtedy możemy mieć pewność, że materac do spania w nich sprzedawany jest specjalnie wyselekcjonowany pod względem jakości. Nie polecamy zakupów w zwykłych sklepach i hipermarketach, ponieważ tamtejsze materace nie mają żadnych udokumentowanych właściwości rehabilitacyjnych.

Podobne artykuły:

  1. Ergonomiczny fotel rehabilitacyjny – wygoda i zdrowie
  2. Ortopedyczny materac wełniany – komfort dla kręgosłupa
  3. Materac lateksowy – nowoczesny i wygodny

Comments are closed.