Mata masująca i sport na bóle kręgosłupa

mata masująca sbm-600hWielu z nas zmaga się na co dzień z męczącymi bólami pleców. Nie pozwalają one zwyczajnie działać każdego dnia. Zazwyczaj ich powodem są wszelakie obciążenia powiązane z czynionym przez nas zawodem. Ich przyczyną jest niewątpliwie także naturalny tok starzenia się. Na powtarzające się bóle pleców narzeka co czwarty Polak. Jak zniwelować te uciążliwe bóle?

Mata masująca i sport najlepszym sposobem na bóle pleców

Prawie na wszystkie kłopoty z naszym organizmem zbawiennym lekiem bywa sport. To on polepsza budowę naszego ciała, sprawia, że nasze mięśnie (również kręgosłupa) są lepiej ukrwione. U osoby wysportowanej wszystkie elementy organizmu działają jak należy. Problem pojawia się wówczas, gdy nasz zawód nam na to nie pozwala. Dobrym wyjściem z takiej nie za bardzo ciekawej sytuacji jest stosowanie maty masującej. Mata masująca pozwala na to, że dzięki niej każdego dnia będziemy mieli możliwość zażyć odprężającego masażu, który poprawi nasz nastrój.  Mata masująca może być wykorzystywana praktycznie w każdym miejscu. Może być to ulubiony fotel przy kominku, łóżko – gdzie tylko chcemy!

Mata masująca – dlaczego właśnie ona?

Jest to świetne rozwiązanie. Zarówno efektywne, jak i nie drogie, bowiem cena takich mat masujących to koszt w granicach od 400 do 900 złotych. Kolejną zaletą jest to, iż godziny masażu uzależnione są tylko od nas. Nie musimy także wychodzić z domu do gabinetu. Sami możemy kontrolować siłę masażu, a także jego miejsce. Dobre maty masujące dostosowane są nie tylko do masażu pleców, ale także i reszty ciała. Mata masująca jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które spędzają większość dnia siedząc lub stojąc. W takiej sytuacji kręgosłup najbardziej narażony jest na choroby. Jedne z najlepszych mat masujących dostępnych obecnie na rynku produkuje amerykańska firma HoMedics. Poniżej wymieniam listę najpopularniejszych modeli:

  • model SBM-600H – najbardziej zaawansowany model maty masującej
  • model SBM-500H – mata średnioozaawansowana z funkcją masażu karku oraz masażu wibracyjnego
  • model SBM-210HA – mata podstawowa z funkcją masażu shiatsu

Mata masująca to bardzo ciekawe rozwiązanie które naprawdę warto wypróbować.

Podobne artykuły:

  1. Mata masująca, czyli Twój prywatny masażysta
  2. Mata homedics sbm 600h dla zmęczonych pleców i karku
  3. Znakomite maty masujące czy wspaniałe materace do masażu kręgosłupa?

Comments are closed.