Zadbamy o Twój kręgosłup

Schemat leczenia kręgosłupa w naszej klinice:

  •  Podstawą każdego skutecznego leczenia jest postawienie właściwej diagnozy. W ramach programu leczenia kręgosłupa nasi specjaliści przed rozpoczęciem rehabilitacji diagnozują schorzenie. Pacjent może również przyjść z własnym skierowaniem i postawioną diagnozą.
  •  Następnie wykonujemy pomiar siły mięśni stabilizujących kręgosłup. System posiada pięć stanowisk mierzących siłę poszczególnych partii mięśni. Do najważniejszych należą mięśnie proste brzucha, prostowniki grzbietu, rotatory i czworoboczne lędźwi. Pomiary, analiza funkcjonalna i określenie dysproporcji kręgosłupa są niezbędne do stworzenia dopasowanego programu leczenia schorzenia.
  •  Kluczem do zażegnania dolegliwości bólowych jest systematyczne realizowanie naszego programu leczenia. Zalecamy 1-3 wizyty tygodniowo w naszej klinice. Indywidualny plan rehabilitacji kręgosłupa wspomagany jest najnowszymi zabiegami fizjoterapeutycznymi oraz terapią manualną. Wszystkie elementy planu leczenia zostały opisane poniżej. Dla efektu podtrzymującego nasi fizjoterapeuci mogą przypisać również proste ćwiczenia w domu oraz edukują pacjenta, ponieważ styl życia ma bardzo duży wpływ na kręgosłup.
  •  Bardzo ciężkie przypadki mogą wymagać konsultacji lekarskiej neurochirurga lub ortopedy.


Nasz system leczenia:

Linia systemu tergumed® 700 to pięć stanowisk. Każde stanowiska odpowiada za wzmacnianie i pomiary poszczególnych partii kręgosłupa. Każdy trening mięśni stabilizujących kręgosłup jest mierzony i opisywany w czasie rzeczywistym przez komputer. Pomiary i postępy rehabilitacji zapisywane są w historii pacjanta. Film prezentujący system Tergumed został nagrany w naszej klinice i omówiony przez założyciela. Poniżej dostępny jest dokładny opis systemu z załączonymi wynikami badań potwierdzającymi jego skuteczność.

Pobierz wyniki badań i opis skuteczności systemu

Zabiegi wspomagające rehabilitację:

Program Hi-Top

High Tone Power Therapy (Hi-Top) to nowoczesna metoda ergotonowa zwiększająca skuteczność leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Aparat Hi-Top generauje bezpieczny i słaby prąd o modulowanej amplitudzie, natężeniu oraz częstotliwości. Prąd podwyższa potencjał błon komórek i wprawia struktury komórkowe w oscylacje, co w efekcie doprowadza do usprawnienia działania metabolizmu komórkowego. Terapii HiTop wzmaga naturalne procesy regeneracyjne organizmu, zwiększa dostęp komórki do substancji odżywaczych, usprawnia usuwanie z komórki szkodliwych produktów przemiany materii, rozluźnia mięśnie i ma działanie przeciwbólowe.

Terapia manualna

W naszej klinice wykorzystujemy Holistyczną Terapię Manualną dr. Andrzeja Rakowskiego. Jest to nowoczesny schemat leczenia dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia wykorzystuje znane od dawna bezpieczne ręczne techniki potocznie nazywane nastawianiem kręgosłupa. Oddziałuje na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, ścięgna i więzadła) i wykorzystuje ich wpływ na układ nerwowy. Prowadzi się jednocześnie edukację pacjenta w celu zmianu jego stylu życia, który może mieć niekorzystny wpływ na stan kręgosłupa.

Masaż

Masaż wykonywany w ramach programu rehabilitacji kręgosłupa łączy w sobie wiele technik i jest nakierunkowany na wspomaganie leczenia schorzenia kręgosłupa pacjenta. Masaże w ramach programu rehabilitacji trwają około 10-15 minut. Kliknij przycisk poniżej aby obejrzeć naszą witrynę internetową poświęconą tematyce masażu.

Nasza strona internetowa poświęcona masażom


Program Scan-Lab

Scan-Lab wykorzystuje zjawisko diatermii krótkofalowej. Jest to zabieg fizjoterapeutyczny, który polega wytworzeniu, przy pomocy pola elektrycznego lub magnetycznego, ciepła wewnątrz tkanek. Diatermia krótkofalowa rozgrzewa obszar zmieniony chorobowo, rozszerza naczynia krwionośne, obniża pobudliwość nerwowo-mięśniową, stymuluje układ immunologiczny i łagodzi dolegliwości bólowe.

Klinika rehabilitacji kręgosłupa znajduje się w centrum Łodzi.

Ul. Kopernika 48/50, 90-553 Łódź